Energetyka w Polsce

Hej hej, jak tam się czujesz? Witam Cię na moim blogu. Będzie to prosty blog. Postaram się na nim opisywać problemy oraz przyszłość Polskiej energetyki. Zawodowo jestem prawnikiem, a więc proszę się również spodziewać analiz prawa oraz ustaw wchodzących w życie.

Energetyka jest jednym z najpoważniejszych sektorów w Polsce jak i na świecie, praktycznie każdy mieszkaniec naszego globu musi z niej korzystać by czuć się bezpiecznie, co za tym idzie każdy za nią płaci. Czasy zielonej darmowej energii jeszcze daleko przed nami, aczkolwiek nastąpią i będzie wtedy pięknie na tym świecie. Ale dopóki jej nie ma należy spodziewać się coraz droższej energii elektrycznej w naszym kraju. Rachunki za prąd z roku na rok się podnoszą w ciągu ostatnich 10 cena za prąd wzrosła o ponad 50% czyli jak wydawaliśmy 200 zł miesięcznie w 2000 roku teraz wydajemy 300zł.

Niby niewielka różnica, no ale biorąc pod uwagę, że wytwarzanie energii staję się coraz tańsze to jest to  bardziej niż dziwne. Energia powinna tanieć a nie drożeć. Takie moje zdanie. No ale ja jestem Marcin, mały marcin. Jako obywatel mam prawa jednak nie mam ich. To jest ten problem. Chciałoby się sporo zmieniać, ale nie mamy do tego narzędzi ani siły przebicia. Koryto jest zamknięte. Dopływ ustawiony. Ktoś musi zyskiwać a więc ktoś inny musi tracić, nie ma innego wyboru.

Tak to już jest i szybko się nie zmieni. Ale można zawsze optymalizować koszta za energię by płacić mniej za prąd i móc więcej wydawać na nasze codzienne zachcianki. A więc do usłyszenia niebawem. Mam nadzieję, że mój blog o energetyce będzie dla Ciebie interesujący.

Pozdrawiam

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *