Czy warto inwestować w pompę ciepła i fotowoltaikę?

Pompy ciepła w Polsce stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Polska nie jest słoneczną Hiszpanią, czy wietrzną Islandią. Za to Polska jest usytuowana w dużej mierze na równej nizinie która w pełni pozwala cieszyć się energią geotermalną. Stąd propozycja by połączyć moc pompy ciepła wraz z energią wytwarzaną z kolektorów słonecznych tak by w 100% zapewnić sobie ciepło oraz światło w domu.

Polska ma świetne warunki do rozwoju energii geotermalnej a co za tym idzie obniżenie wykorzystania gazu z Rosji czy trującego węgla. Pompy ciepła z odwiertami pionowymi w niedalekiej przyszłości będzie w Polsce planował każdy budujący. Dlaczego? Bo dzięki nim możemy cieszyć się darmowym ogrzewaniem domu, a w naszym klimacie jest to bardzo istotne. Jedyne na co musimy zwrócić uwagę to fakt, iż pompy ciepła potrzebują energii elektrycznej do pracy. Stąd należy przy planowaniu rozwiązania opierającego się na pompie ciepła przemyśleć źródło. Świetnym rozwiązaniem będą kolektory słoneczne pozwalające wytworzyć prąd potrzebny do zasilania pompy ciepła.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompy ciepła dzielimy u podstawy na gruntowe oraz powietrzne.

  • Gruntowe pompy ciepła
    • Gruntowe pompy ciepła – odwiert pionowy
    • Gruntowe pompy ciepła – pozioma
  • Powietrzne pompy ciepła typu powietrze//woda
    • Powietrzne pompy ciepła wewnętrzne
    • Powietrzne pompy ciepła zewnętrzne

Jeżeli myślimy o wykorzystaniu energii geotermalnej, to nas interesować będą pompy ciepła gruntowe – najlepiej z odwiertem pionowym który pozwoli nam głęboko czerpać ciepło.

Jak najlepiej zasilać pompę ciepła

Jeżeli już planujemy rozwijać energooszczędny dom, warto zastanowić się nad fotowoltaiką lub przydomowymi wiatrakami. Są one wstanie w pełni zaspokoić potrzeby naszego systemu elektrycznego jak i również systemu grzewczego bazowanego na pompie ciepła.

Firmy oferujące montaż pomp ciepła w wybranych Polskich regionach i metropoliach

Warszawa i mazowieckie

Poznań i wielkopolskie

Kraków i małopolskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *